Wzory pieczątek firmowych

0

Wzory i rodzaje pieczątek firmowych

Pieczątka firmowa to jeden z najważniejszych elementów, które identyfikują firmę. Pieczątki tego typu są większe od tych imiennych. W zależności od rozmiaru na który chcemy się zdecydować można na nich umieścić różne treści i informacje. Pieczątki firmowe zawierają przede wszystkim istotne dane firmy. Najczęściej są to takie informacje jak: nazwa firmy, adres jej siedziby, NIP oraz REGON. Są na tyle uniwersalne, że spełniają nie tylko funkcję praktyczną, ale również reprezentacyjną to bardzo ważne jest to, by odpowiednio dobrać wzór pieczątki firmowej do specyfiki prowadzonej działalności.

Bardzo dobre opinie wśród pieczątek firmowych mają automaty samotuszujące, zwłaszcza w miejscach, gdzie zachodzi potrzeba wielokrotnego użycia pieczątki w ciągu dnia. Pieczątki firmowe na pewno muszą być lekkie i wytrzymałe. Dobrze jakby przy tym wszystkim były stosunkowo niewielkie gabarytowo, co sprawia, że są najbardziej uniwersalnymi spośród wszystkich pieczątek. Warto wspomnieć także o pieczątkach kieszonkowych, odbiegających nieco od standardów, ale które ze względu na niewielkie wymiary, lekkość oraz swoją konstrukcję sprawdzają się w trakcie wykonywania obowiązków zawodowych poza biurem. Można je schować wszędzie, nie zawadzają a zawsze są pod ręką.

Na jaki zdecydować się wzór? Jakie logo? Jaki font?

Każdy przedsiębiorca, gdy decyduje się na zakup pieczątki firmowej, zastanawia się nad jej wzorem. Sam projekt stempla można oczywiście zlecić zaufanej firmie lub zaprojektować go samodzielnie w jednym z programów graficznych. Często oryginalność pieczątki i jej indywidualny charakter nadają większy prestiż i unikatowość. Należy jednak pamiętać o tym, że pieczątka musi być czytelna i nie może na niej panować zbyt duży chaos, nie może się dziać zbyt wiele. Jedna opcja więc to dane firmy plus ciekawe logo. 

Drugą możliwością jest użycie specjalnego fontu w nazwie firmy. Przykładowo może on mieć specyficzny kształt, wyglądać na pisany odręcznie lub po lekkim łuku. Bardzo modne są także pieczątki kolorowe, posiadające i logo i oryginalną formę ujęcia nazwy firmy. Nie można jasno sprecyzować jaka dokładnie powinna być pieczątka, aby wyróżniała się spośród wielu innych. Na wszystko wpływ ma wykonywana działalność, i tak na przykład bo niektóre działalności nie wypada decydować się na kolorowe pieczątki tylko standardowe. Dobra pieczątka to odpowiednio wyważone wzory, kolor, logo oraz font. Firmy zajmujące się pieczątkami znają się na fachu i potrafią doradzić w takim sposób, aby wzór konkretnej pieczątki firmowej był mocno zindywidualizowany i pokazywał charakter danej firmy.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl