Wzór pieczątki - co jest ważne? Jak dobrać wzór do indywidualnych potrzeb?

0

Pieczątki w dzisiejszych czasach są bardzo różnorodne. Mają różne kształty, rozmiary, są zautomatyzowane, albo wręcz przeciwnie. Przy wyrabianiu każdej pieczątki wzór jej jest bardzo ważny. Należy przyłożyć do niego odpowiednio dużo uwagi, dzięki czemu będzie ona służyć z pewnością przez długi czas i będzie bardzo uniwersalna.

Prawidłowy wzór - pieczątka idealna

Dane na pieczątce powinny być przede wszystkim bardzo czytelne oraz ułożone w odpowiedni sposób. Nie powinno być z pewnością na niej chaosu. Jeżeli chodzi o wzór pieczątki firmowej, to bardzo ważna jest widoczna nazwa firmy, logo, jej adres oraz dane kontaktowe - najczęściej jest to telefon i/lub strona internetowa. Czasami warto zaznaczyć, czym się firma zajmuje, gdy nie wynika to z nazwy. Wystarczy jeden, dwa wyrazy, aby stało się to jasne, np. kosmetyczka, pomoc drogowa, lub naprawa sprzętu AGD. Jeżeli z kolei planujesz wyrobienie pieczątki imiennej, to największy nacisk połóż na dane kontaktowe albo adresowe. Jeżeli duże znaczenie ma pełnione przez Ciebie stanowisko - warto to również ująć we wzorze. Pieczątka imienna może też zawierać logo, jeżeli jako pracownik reprezentujesz swoją firmę i masz duże uprawnienia do załatwiania różnego rodzaju spraw. Dobry wzór pieczątki to taki, który jest nie tylko czytelny, ale też tworzy dobrą kompozycję.

Wzór pieczątki a jej kształt

Wyróżnia się kilka standardowych wzorów pieczątek, które można wykorzystać do innego rodzaju zadań. Jeżeli prowadzisz firmę, to z pewnością staniesz w pewnym momencie przed dylematem, czy wybrać jeden wzór, czy może skorzystać ze wszystkich? Podpowiadamy, który kształt sprawdzi się dobrze w jakiej sytuacji.

Pieczątki prostokątne są bardzo uniwersalne i często wykorzystywane. Powierzchnia, którą dysponują, pozwala na umieszczenie dużej ilości danych. Pozwala to też na spore modyfikacje względem ich wzoru. Z kolei pieczątki kwadratowe doskonale sprawdzą się w powielaniu krótkich, ale istotnych informacji o firmie, mogą zawierać np. nazwę, logo, a także numer kontaktowy. Okrągłe z kolei wykorzystuje się do wzorów, które można powielać na materiałach reklamowych, kartach lojalnościowych oraz w korespondencji, jak i do oznaczania etykiet firmowych.

O czym warto pamiętać?

Pamiętaj, że wzór pieczątki musi być doskonale dopracowany. Spójrz na niego zupełnie obiektywnie, wczuj się w rolę przyszłego klienta lub osoby, z którą będziesz współpracować. Zastanów się, czy z łatwością Ci się czyta wszystkie zawarte tam dane, czy nie masz wątpliwości, czy w numerze telefonu znajduje się 0, czy 8? Możesz poprosić o pomoc i opinię swoich bliskich. Ich uwagi mogą być bardzo cenne. Może być tak, że wzór jest dobrze skonstruowany, ale wybrany font jest niezbyt czytelny. Może warto go zmienić? Pamiętaj, że od wzoru pieczątki i zawartych w niej danych, zależeć będzie w przyszłości Twoja wygoda. Dlatego przyłóż odpowiednią ilość uwagi do projektu.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl