Wyrabianie pieczątek - czy warto to robić i gdzie?

0

Każdy, kto zakłada działalność i ma na początku ogrom wydatków, zastawia się, czy pieczątki są czymś niezbędnym? Te same pytania nurtują osoby, które nie mają firmy, a jedynie dorabiają sobie po godzinach. W dzisiejszym tekście odpowiemy na pytania o wyrabianie pieczątek - czy warto to robić, a jeżeli tak, to gdzie?

Czym jest pieczątka?

Zacznijmy od zdefiniowania pieczątki. Jest to nic innego jak przedmiot, którego zadaniem jest pozostawienie trwałego odciśku - śladu na papierze, lub innej powierzchni. Nie należy mylić pieczątki z pieczęcią. Ta druga wymaga używania dodatkowego nośnika odbitki, którym jest najczęściej lak. Pieczątka do działania wymaga tuszu, w tym momencie na rynku dostępne są modele automatyczne, które posiadają zbiornik w środku obudowy. Nie brudzi on rąk, ani innych powierzchni, nie wysycha i jest doskonale zabezpieczony. Pieczątkę tego typu można ze spokojem nosić w torebce albo aktówce - nic się nie rozleje.

Zalety posiadania pieczątki

Wyrobienie pieczątki imiennej albo własnej firmy jest bardzo ważne. Posiadanie jej zwiększa znacznie wiarygodność firmy, organizacji pozarządowej, albo i osoby prywatnej, która świadczy usługi. Kolejną zaletą jest z pewnością zaoszczędzenie czasu. Kiedy ktoś spyta Cię o dane firmy, zamiast je notować, możesz przybić po prostu pieczątkę. To z kolei nasuwa myśl o kolejnej korzyści - przybijając gotowy wzór, na pewno nie zostanie popełniony błąd w danych, jak może się stać w przypadku przepisywania ich.

Wyrabianie pieczątek - gdzie można to zrobić?

Wyrobem pieczątek zajmuje się wiele zakładów grawerniczych i agencji reklamowych, często także mniejsze drukarnie świadczą takie usługi. Jednak przyznać należy, że najwygodniejsze i najtańsze są jednak usługi świadczone przez Internet. Wyrabianie pieczątek w sposób zdalny jest bardzo proste. Wystarczy nawiązać kontakt z firmą, wybrać odpowiednie parametry i model pieczątki, kolor tuszu, przesłać tekst, który ma być naniesiony i w zasadzie gotowe. Firma wykona odpowiedni projekt, który musisz po prostu zaakceptować, a następnie gotowe pieczątki trafią prosto pod wskazany adres.

Dlaczego warto to robić przez Internet? Odpowiedź jest bardzo prosta - zamówienia możesz dokonać o każdej porze dnia i nocy, bez potrzeby wychodzenia z domu i jechania do centrum miasta, tracenia czasu i pieniędzy na parking, następnie powtarzanie tego, jeżeli chodzi o osobisty odbiór. Naszym zdaniem to o wiele wygodniejsze.

Na co zwrócić uwagę przy wyrabianiu pieczątki?

Wyrabiając pieczątkę, musisz się zastanowić, co chcesz, żeby się na niej znalazło. Nadmiar informacji nie jest korzystny. Pieczątka może się stać nieczytelna. Skup się więc na najważniejszych danych. Podejmij decyzję co do koloru tuszu. Kolory mają ogromne znaczenie i zupełnie inaczej oddziałują na odbiór osób trzecich, np. kolor czerwony w pieczątkach kojarzy się z instytucjami publicznymi.

Następnie zdecyduj, która będzie dla Ciebie bardziej wygodna - czy automatyczna, a może po prostu zwykła, działająca na zasadzie stempelka. To musi być też podyktowane jej wielkością. Stempel sprawdza się bardziej w przypadkach pieczątek imiennych, natomiast pełne firmowe, lepiej sprawdzą się w formie automatu.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl