Bestsellery
Długopis Kalipso
Długopis Kalipso

2,60 zł

szt.
Pamięc USB 2.0 ALLU 8GB
Pamięc USB 2.0 ALLU 8GB

26,84 zł

szt.
Polan 3s Compact
Polan 3s Compact

35,00 zł

szt.
Polan 4s Compact
Polan 4s Compact

39,50 zł

szt.
Printy standard 4912
Printy standard 4912

39,50 zł

szt.
COLOP Printer kwadratowy Q20
COLOP Printer kwadratowy Q20

41,20 zł

szt.
Pieczątka COLOP EOS 50 (flashowa)
Pieczątka COLOP EOS 50 (flashowa)

57,60 zł

szt.
Wizytówki grawerowane z laminantu 90x50 mm
Wizytówki grawerowane z laminantu 90x50 mm

26,00 zł

kpl. ( 10 szt.)
Automat IMPRINT 13
Automat IMPRINT 13

31,50 zł

szt.
Produkt dnia
Automat IMPRINT 11
Automat IMPRINT 11

28,00 zł

szt.
Producenci

Grawerowany identyfikator dla psa – dlaczego warto? Sprawdź, jak skutecznie oznaczyć czworonoga!

0

W sieci codziennie pojawia się mnóstwo ogłoszeń o zaginionych i znalezionych psach. Najczęściej nie są one w żaden sposób oznakowane, co utrudnia, a czasem nawet uniemożliwia, znalezienie właściciela. Można tego uniknąć, stosując identyfikatory dla psów. Na rynku znajdziesz kilka ich rodzajów. Dlaczego warto wybrać grawerowany?

Czym jest grawerowany identyfikator dla psa?

To niewielka blaszka, którą przyczepia się do obroży lub szelek. Na jednej ze stron umieszczony jest grawer, w którym podaje się informacje o imieniu zwierzaka i numerze telefonu właściciela. Dzięki temu osoba, która znajdzie błąkającego się psa może w szybki i prosty sposób nawiązać kontakt z jego właścicielem. Grawerowane identyfikatory dla psów są dostępne w różnych kolorach i kształtach.

Dlaczego warto wybrać grawerowany identyfikator dla psa?

1. Cena spokoju

Cena grawerowanej zawieszki jest zazwyczaj niewielka i wynosi około 10 złotych. W porównaniu do nerwów i zagrożeń, które pojawiają się w sytuacji zgubienia czworonoga, jest to kwota niemal symboliczna. Identyfikator dla psa znacznie zwiększa prawdopodobieństwo szybkiego namierzenia pupila i jego bezpiecznego powrotu do domu.

2. Czytelność danych

W większości modeli identyfikatorów dla psów dane są wpisywane ręcznie. Wypełniona długopisem karteczka jest znacznie mniej czytelna niż grawer. Co więcej, może być narażona na kontakt z wodą lub wilgocią, co zazwyczaj powoduje rozmazanie tuszu i uniemożliwia poprawny odczyt informacji.

3. Popularny znaczy dobry?

Jednym z najczęściej wykorzystywanych identyfikatorów dla psów jest zakręcana zawieszka. Zazwyczaj ma ona formę metalowej tuby, wewnątrz której umieszcza się karteczkę z danymi. Takie rozwiązanie często pojawia się w filmach. Niestety trzeba na nie uważać. Dlaczego? Zdarza się, że w wyniku ruchu czworonoga, zawieszka się odkręca, a pies gubi jej zawartość. W takiej sytuacji obecność samej zakrętki od identyfikatora jest bezużyteczna.

4. Odporność na psie szaleństwa

Większość miłośników czworonogów wie, jak bardzo pomysłowe potrafią być psy. Nierzadko zdarza się, że w trakcie ich szaleństw i zabawy dochodzi do nieumyślnych zniszczeń. Podobny los może spotkać identyfikator dla psa. Wybór metalowego rozwiązania znacznie zmniejsza prawdopodobieństwo jego zniszczenia. Blaszane zawieszki są niezwykle trwałe i odporne na większość psich wygłupów. Dzięki temu jednorazowy zakup może być rozwiązaniem na lata.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl