Dla kogo pieczątka z podpisem?

0

Dla kogo pieczątka z podpisem?

Rynek pieczątek i stempli bardzo ewoluował w ostatnich latach. Każdy przedsiębiorca, a często i osoby prywatne, posiadają przynajmniej jedną sztukę. Zaobserwowaliśmy, że wzrosło zapotrzebowanie na szczególny typ stempli, jakim jest pieczątka z podpisem. Dlaczego tak się stało? Kto najczęściej wybiera to rozwiązanie? Czym są faksymile? Na wszystkie te pytania postaramy się dziś rzetelnie odpowiedzieć. 

Polski przedsiębiorca nie ma obowiązku posiadania pieczątki firmowej, jednak bardzo trudno sobie wyobrazić, by ktoś funkcjonował bez niej. Pieczątka ułatwia życie każdego dnia, w wielu sytuacjach. Ponieważ znajdują się na niej takie dane jak nazwa firmy, jej adres, a przede wszystkim NIP i REGON, można w bardzo prosty i szybki sposób przekazać te informacje osobom zainteresowanym. Wraz ze wzrostem popularności tego typu pieczątek, pojawiło się zapotrzebowanie na inny typ, mianowicie na pieczątki z podpisem, które jeszcze bardziej ułatwiają życie.

 

Bez podpisu ani rusz

Właściciel firmy lub osoba decyzyjna korzysta z pieczątki każdego dnia. Wiele dokumentów wydawanych przez przedsiębiorstwa nie wymaga oryginalnego podpisu, jednak umiejscowienie go na broszurach czy pismach sprawia, że dokument wygląda na ważniejszy. Tak samo jest w przypadku korespondencji wysyłanej codziennie do pracowników czy klientów, z informacjami mniejszej rangi. Zamiast podpisywać osobno każdy dokument, stosuje się właśnie pieczątkę z podpisem. W prosty sposób informacje zawarte w piśmie ulegają uwiarygodnieniu, a odbiorca czuje się doceniony i wyróżniony. Wystarczy spojrzeć na pisma z banków, pisma przewodnie dołączane do rachunków, czy pisma z urzędów, by zauważyć znajdujące się na nich pieczątki zawierające podpis.

 

Czym zatem są faksymile?

To doskonałe odwzorowanie ręcznego podpisu. Stosuje się je wtedy, gdy podpis nie musi być oryginałem. Ważne, by dokładnie wiedzieć w jakich sytuacjach stosuje się pieczątkę zawierającą podpis. Precyzuje to nasze prawo. Jest jednak niewiele takich przypadków, dlatego zawsze bezpieczniej jest stosować oryginalny podpis. A pieczątkę z podpisem zachować do mniej formalnych dokumentów, o których była mowa wcześniej. 

Na koniec warto jeszcze podkreślić, że posiadanie pieczątki ze swoim podpisem w prosty sposób usprawnia działanie firmy, pozwalając zaoszczędzić bardzo cenny czas. Jeśli prowadząc działalność gospodarczą zauważyliśmy, że taką pieczątkę chcielibyśmy mieć pod ręką, warto wydać kilkanaście złotych i zamówić odpowiedni egzemplarz. Jesteśmy przekonani, że to dobra decyzja.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl