Czym się kierować przy zamawianiu pieczątki?

0

Każdy z nas jest inny. Różnią nas potrzeby, zainteresowania i upodobania, dlatego dobrze, że żyjemy w czasach indywidualnego podejścia do klienta, gdzie nie ma problemu z dopasowaniem danego produktu pod konsumenta. Jeśli chodzi o pieczątki — w tej kwestii nie jest inaczej. Wśród wielu opcji można się jednak pogubić, zadajmy więc sobie pytanie — na co zwrócić uwagę podczas wyrabiania pieczątek na zamówienie?

Od czego zacząć

Zazwyczaj każdy klient, przygotowując się do złożenia zlecenia, w pierwszej kolejności patrzy na ceny. Jednak poza tym aspektem warto zastanowić się, do czego dana pieczątka będzie nam służyć. Czy potrzebujemy gumki, która zmieści dane naszej działalności, by spokojnie realizować faktury? Czy może chcemy czegoś nieco bardziej eleganckiego, co będzie dodatkową wizytówką firmy? A może nie prowadzimy żadnej działalności gospodarczej i po prostu szukamy czegoś, co posłuży nam do użytku prywatnego? To, co na niej wybijemy, zależy tylko od nas i naszego zamówienia. Jednak taka gumka musi mieć miejsce zaczepienia. Tu przechodzimy do dostępnych kształtów pieczątek i zaczniemy od najpopularniejszego – prostokątnego.

Prostokąt czy nie?

Najczęściej zamawianym modelem są pieczątki prostokątne i nie ma się czemu dziwić — ich stempel jest kompaktowy, przez kształt mają też miejsce tylko na najbardziej istotne informacje. Jeśli jednak zależy nam nie tylko na treści przekazywanej przez pieczątkę, lecz także na efekcie, jaki za sobą zostawia, możemy skusić się na przykład na owal, okrąg czy nawet trójkąt. Pieczątka w takim kształcie nie pozwoli o sobie zapomnieć, a jej ślad, poza wartościami informacyjnymi, stanie się dodatkowo ozdobą.

Coś więcej niż kształt

Może być też tak, że finezja w kształcie nie jest dla nas priorytetem przy zamawianiu pieczątki i nie szukamy niczego przesadnie fantazyjnego, a to, co jest dla nas najważniejsze, to solidne wykonanie. Przykładem jest klasyczna szkieletowa pieczątka — ta, której dźwięk kojarzymy między innymi z urzędów pocztowych. Jako że w takich miejscach wszelkie stemple i pieczątki są użytkowane w sposób bardzo intensywny, materiał, z których są zrobione, musi być niezawodny, a dodatkowo wzmocniony o elementy amortyzujące.

Jeśli jednak jesteśmy minimalistami lub często nasze sprawy załatwiamy na mieście, doskonale sprawdzą się u nas pieczątki kieszonkowe — nieduże, lecz ich gumki potrafią zmieścić wiele treści.

Nudne pieczątki?

Na sam koniec nie zapominajmy jednak o tym, bez czego żadna pieczątka nie mogłaby się obejść — a mianowicie o tuszu. Kto powiedział, że pieczątki muszą być nudne? Dzięki wielokolorowym tuszom możemy urozmaicić nasze odbitki, dodając im nieco charakteru. Wśród wielu dostępnych opcji możemy odszukać nasz ulubiony kolor, a jeśli za jakiś czas uznamy, że mamy ochotę na odrobinę szaleństwa, bez problemu możemy zamówić inny.

Pamiętajmy jednak, że najważniejsze byśmy my byli zadowoleni. Niech nasze pieczątki będą naszą wizytówką, więc zawsze stawiajmy na wysoką jakość zamawianych towarów.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl