Ciekawy odpowiednik ocen, czyli pieczątki dla nauczycieli

0

Ciekawy odpowiednik ocen, czyli pieczątki dla nauczycieli

Praca nauczyciela nie jest czymś prostym. Trzeba czuć do tego powołanie, ponieważ to właśnie nauczyciele w dużym zakresie kształtują dzieci. Tuż obok ich rodziców. Ale przecież dzieci spędzają w szkołach połowę swojego czasu – po sześć, siedem, a czasem nawet osiem godzin dziennie. W tym czasie mają za zadanie objąć rozumem podstawową wiedzę, która w przyszłości ma przynieść im zyski w postaci pójścia do dobrego liceum, może na studia, a z pewnością ma pomóc uzyskać dobrą pracę, dzięki której będą szczęśliwi w życiu. Właśnie dlatego istotnym jest, aby wszelkie pochwały lub nagany kierowane w stronę dzieci miały odpowiednik wydźwięk, żeby pochwały odpowiednio ich motywowały natomiast ewentualne nagany nie powodowały zamknięcia się w sobie i odebrania chęci do dalszych starań. Właśnie dlatego dobrym pomysłem jest zastosowanie pieczątki dla nauczycieli.

 

Jak to działa?

Sprawa jest dziecinnie prosta. Zamiast postawić dziecku przykładowo „jedynkę” lepiej zastosować chociażby pieczątki dla nauczycieli typu „ niedostateczny”, albo „1 brak postępów”. Wszystko dobrane jest w odpowiedniej szacie kolorystycznej dzięki czemu sam wydźwięk negatywnej oceny jest pomniejszony, nie wpływa negatywnie na psychikę dziecka. Lepiej jest, żeby zobaczyło smutną buźkę a obok wpisaną ocenę niż samą, „suchą” ocenę. Przy takiej ocenie dziecko może się zdemotywować, nie chcieć próbować poprawić swoich osiągnięć tylko uznać, że nie nadaje się do tego, więc szkoda czasu i energii na próby. Pieczątki dla nauczycieli występują również w zakresie ocen pozytywnych. Na rynku możemy znaleźć chociażby „znakomicie!”, czy słoneczko z dopiskiem „wspaniale”, albo „bardzo dobrze”. Dzięki całej tej szacie graficznej w umyśle dziecka narodzi się myśl, że otrzymanie zamiast oceny takiej właśnie pieczątki dla nauczycieli to coś naprawdę dobrego, właściwie nagroda. 

 

Rodzaje pieczątki dla nauczycieli.

Pieczątki dla nauczycieli występują w naprawdę rozmaitych rodzajach. Szeroka gama kolorystyczna pozwoli na dobranie czegoś dla siebie. Mamy też różne wersje językowe – chociażby takie z napisem „wspaniale” jeżeli chodzi o ocenę wypracowania z języka polskiego oraz takie z napisem „awesome” jeżeli chodzi o esej napisany w języku angielskim. Są też pieczątki odzwierciedlające inne sprawy niż same oceny. Przykładowo mamy pieczątki dla nauczycieli odpowiednie w przypadkach braku pracy domowej lub ogólnego braku wkładu pracy własnej ucznia. Możemy też sami dobrać sobie tekst wypisany na pieczątce. Dzięki temu ograniczeni jesteśmy jedynie własną wyobraźnią i kreatywnością!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl